אודות הארגון

אודות ארגון הקבלנים והבונים מחוז חיפה

ארגון הקבלנים והבונים מחוז חיפה נוסד כאגודה עותומנית בשנת 1943 על בסיס בוגרי הטכניון ממחזוריו הראשונים. במשך השנים, הצטרפו ארגוני קבלנים נוספים (ארגון המפרץ, ארגון נהריה וארגון חדרה) לארגון חיפה המקורי, וע"י כך נולד ארגון הקבלנים מחוז חיפה.

Image
יו"ר הארגון מר אבי ירום עם עו"ד יונה יהב ראש עיריית
חיפה, בכנס השנתי 2006


בין יושבי ראש הארגון ניתן למנות את זכריה דרוקר, אורי דורי, שמשון פריצקר ויוסי בלייכר.
מקום מושבו של הארגון הוא בעיר חיפה, במשרדים שנרכשו ע"י חבריו בעבר הרחוק. מבנה זה משמש כ "בית הקבלן" במחוז חיפה המכיל בתוכו את משרדי הארגון, אולם הרצאות, חדר דיונים וישיבות, ספריה טכנית ומקצועית ומרכז מידע עדכני בתחומי הבנייה.הארגון רשום ברשם העמותות בכפוף לחוק רשם העמותות.הארגון הינו חלק מהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל, אך פועל אוטונומית בנושאים המוניציפליים שבתחום המחוז.

פרופיל הארגון
הארגון פועל ומייצג את חברות הבנייה והקבלנים בכל הרשויות המקומיות מוניציפליות ובהם  5  הערים הגדולות : חיפה, נהריה, קרית טבעון, טירת הכרמל, עתלית, קרית ביאליק, קרית חיים, קרית מוצקין, קרית אתא, קרית ים, נשר, כרמיאל וחדרה, וכן מועצות מקומיות ומועצות אזוריות.
עם כלל רשויות אלו נוצר שיתוף פעולה הדוק  ומתמשך לטובת הענף בכלל וציבור הקבלנים במחוז השרון בפרט. הארגון מטפל בנושאים רבים מכל תחומי העיסוק בענף בזיקה לתחומי המחוז.

הארגון כולל חברות בנייה וקבלנים. כל החברות רשומות ברשם הקבלנים ומתגוררים/ בונים בכל רחבי הארץ.
את חברי הארגון מאפיינת רב-גוניות בכל התחומים - חברות ענק לצד קבלנים "קטנים", קבלני ביצוע לצד יזמים, קבלני בנין לצד קבלני תשתית, שיפוצים ומערכות, קבלנים ותיקים לצד חדשים וכ"ו.
הטרוגניות זו מחייבת את הארגון בגמישות ובמקצועיות מירבית.

הארגון הינו חלק מהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל, אך פועל אוטונומית בנושאים המוניציפליים שבתחום המחוז.

המבחר העצום של הפעילויות, המגוון הרב של השירותים, היחס האישי והחם והמשאבים המושקעים בכל חבר וחבר הם אלה שעושים את הארגון למקצועי, ליעיל ולאטרקטיבי ביותר.
קשר עם רשויות בתחום המחוז הארגון נמצא בקשר שוטף וייחודי עם כל הרשויות שבתחום המחוז.הקשר מתבטא בקשרים מצוינים עם ראשי העיר, מהנדסי העיר, ראשי ועדות התכנון המקומיות והמחוזיות.אחת לתקופה עורכת הנהלת הארגון סבב פגישות עם ראשי הרשויות לצורך תאום נושאים מרכזיים בפעילות הבנייה.תוצאות פגישות אלו וסיכומיהן מופצים לידיעת כל חברי הארגון.פגישות בנושאים פרטניים - הארגון, נציגיו או ועדותיו, יקיימו גם פגישות עם נציגי רשויות רלוונטיים במקרה נקודתי, או על פי בקשה ספציפית של חבר הארגון ומתוך מטרה לסייע לו.


פייגלין חיים שקד (מנדל) מרדכי
יו"ר הארגון, מר פייגלין חיים מנכ"ל הארגון, שקד (מנדל) מרדכי